Hedera hibernica
BREČTAN HIBERNICA
Taxus baccata
TIS OBYČAJNÝ
Prunus laurocerasus Caucasica
VAVRÍNOVEC LEKÁRSKY 'CAUCASICA'
Ilex meserveae Heckenpracht
CEZMÍNA MODRÁ 'HECKENPRACHT'
Ilex meserveae Blue Maid
CEZMÍNA MODRÁ 'BLUE MAID'
Ilex meserveae Blue Prince
CEZMÍNA MODRÁ 'BLUE PRINCE'
Picea abies
SMREK OBYČAJNÝ
Thuja plicata Excelsa
TUJA RIASNATÁ ‘MARTIN’

Vždy zelené živé ploty – hotové vždy zelené živé ploty

Neviete si predstaviť pozemok bez živého plotu? Tak pre Vás niečo máme. Tieto zelené steny sa objevujú po stovky rokov ako oplotenie. Dnes je to štandard, ktorý inšpiruje a zdôrazňuje vzhľad domu. Čo presne sú stále zelené živé ploty? Ide o špeciálne zloženie rastlín, ktoré v zime nestrácajú farbu a listy. Jedným slovom plnia úlohu živého plotu 365 dní v roku. Nielenže sú pastvou pre oči, ale tiež chránia Váš majetok a poskytujú súkromie.

Celoročný živý plot zaisťuje optimálne podmienky. Poskytuje kyslík, chrání pred hlukom, vyrovnává mikroklímu, dává pocit dobre udržiavaného priestoru, ponúka pohodlie a odpočinok vo Vašej vlastnej záhrade. Súčasne sa ukazuje, že stále zelené živé ploty nevyžadujú veľa záhradkárskej práce a znalostí. Máte pocit, že je to niečo pre Vás?

Stále zelené živé ploty, ktoré vypadajú skvelo po celý rok, bez ohľadu na ročné obdobie sú: Jasmín, Tis, Vavrínovec lekársky, Smrek, Sesmína a Brečtan. Všetkým týmto druhom sa v našej klíme skvele darí a nemajú veľké nároky na pôdu. V praxi to oceníte.

Hotové živé ploty – oplotenie domu

Zajujíma Vás, ako zasadiť živý plot? Bude jeho rast trvať roky? Kedy začať – jar, jeseň … Otázok je mnoho, zatiaľ čo okolo Vášho domu stale chýba zelená stena, o ktorej snívate.

Máme pre Vás dokonalé a pohodlné riešenie. Hotové živé ploty. Hotové? V akom slova zmysle? Myšlienka je veľmi jednoduchá. Nezaujímate sa o výber semien alebo sadeníc, hľadanie správnej rastliny, výsadbu, zalievanie, čakanie na prvú rastlinku. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať najkrajšiu zelenú rastlinu v našej ponuke a my Vám vytvoríme a zašleme hotový živý plot.

Zasaďte ju do zeme, aby sa okamžite stala ekologickou bariérou oddeľujúcou Váš domov od verejného pohľadu. Za pár okamžikov zasadíte živý plot, ktorý by za normálnych podmienok musel byť pestovaný veľmi dlhodobo a so zvláštnou starostlivosťou, na ktorú prirodzene vždy nenájdete čas.

Formované vždy zelené živé ploty

Pozrite sa na naše projekty a uvidíte, že se tieto živé ploty skutočne objavili v okolí domov za jeden deň. Všetko v súlade s očakávaním zákazníkov. Jediné, čo musíte urobiť, je povedať, o koľko metrov živého plotu máte záujem a ktorej rastline dávate prednosť. Plot vytvoríme presne podľa Vašich predstáv. Nájdite si chvíľku čas na realizáciu a potom si roky užijete krásny výhľad.

Podporujete ekokógiu na svojom vlastnom území. Zlepšujete kvalitu života a zdravia a užívate si pohodu. A to všetko bez najmenšieho úsilia. Krásne, však?