Často kladené otázky našich zákazníkov sa týkajú pojmu rýchlo rastúceho živého plotu.

Dnes sme sa rozhodli oboznámiť Vás s niekoľkými faktami o tejto problematike.

Žijeme vo veľmi ťažkých časoch, keď ľudia žijú uponáhľaným štýlom života a robia mnoho aktivít naraz. Multitasking a rozdelená pozornosť sú vlastnosti, bez ktorých je dnes ťažké vôbec fungovať.

Rýchle občerstvenie vo fast foodoch, rýchle nakupovanie v supermarketoch, umývačky riadu, práčky, kosačky na trávu – neustále hľadáme riešenia, ktoré nám pomôžu ušetriť drahocenný čas.

Nemáme čas a nechceme teda ani dlho čakať na výsledný efekt.

To platí takmer pre všetko, vrátane našej záhrady i plota. Myslím si, že preto sa často stretávame s otázkou rýchlo rastúceho živého plota – chceme mať efekt s čo najkratšou čakacou dobou.

Krátko sa pokúsim vysvetliť, ktoré druhy sú klasifikované ako rýchlo rastúce a aké sú ich výhody a nevýhody.

Najčastejšie sa jedná o druhy, ktoré majú veľmi veľký ročný prírastok, ako napríklad v prípade brestu sibírskeho alebo paviniča päťlistého (psie víno).

Bohužiaľ rastliny, ktoré rastú rýchlo, sú pomerne expanzívne, majú veľmi rozľahlý koreňový systém a nekontrolovateľne sa šíri po záhrade, preto vyžadujú značnú starostlivosť. Pavinič môže spôsobiť veľké nepríjemnosti, hoci sa spočiatku javí ako pekná popínavá rastlina, ktorá sa na jeseň krásne farbí. Rýchlo však začne silnieť a nekontrolovateľne sa šíri na trávnik, do záhonu alebo na susediace pozemky – bohužiaľ to poznám z vlastnej skúsenosti …

Susedove psie víno úplne zdecimovalo môj krásny plamienok vysadený hneď vedľa plotu a aj napriek úprimnej snahe suseda, nebol jednoducho schopný zastaviť expanziu psieho vína do mojej záhrady – nakoniec musel použiť radikálnú metódu – opakovaný postrek Rundup-om, pretože ručne nebolo možné všetky odnože odstrániť a rastlinu zahubiť. Rastlina z pozostalých odnoží aj po predošlom vytrhaní veľmi rýchlo znovu rástla …

Rýchly rast rastliny znamená, že ju bohužiaľ budeme musieť často strihať, čo vyžaduje značné množstvo času, ako napríklad v prípade sibírskeho brestu.

To je dôvod, prečo pre živé ploty volíme rastliny s pomalým alebo stredne rýchlym tempom rastu.

Nebojte sa, máme pre vás dokonalé riešenie – po mnohých rokoch projektovania, realizácii mestských a záhradných projektov, sme prišli s nápadom, ako vyhovieť potrebám našich klientov.

V našej ponuke sa objavili HOTOVÉ ŽIVÉ PLOTY.

Produkcia živého plotu, ktorý má tú správnu výšku a hustotou, trvá 8 – 12 rokov.

Ponúkame niekoľko druhov listnatých, vždyzelených a popínavých rastlín.

Pre splnenie rôznych požiadaviek zákazníkov sú k dispozícii v rôznych výškach od 120 do 200 cm.

Nejedná sa o príliš expanzívne, ale skôr dekoratívne druhy, na pôdu príliš nenáročné a bez vysokých nárokov na starostlivosť. Renomé budujeme na tej najväčšej výhode – okamžitý efekt !!!

Špeciálny systém produkcie, vďaka ktorému rozširujeme a posilňujeme koreňový systém, zabezpečuje vysokú kvalitu a technickú podporu pri výsadbe rastlín, tiež zabezpečí, že tieto rastliny nemajú problémy s aklimatizáciou na novom mieste.

Naše hotové živé ploty sú tým najlepším riešením pre ľudí, ktorí nemajú čas, chuť alebo príležitosť stráviť 8 – 12 rokov pestovaním dokonalého živého plotu.

Srdečne Vás pozývame, aby ste sa zoznámili s našou kompletnou ponukou na webových stránkach.